Updates coronavirus
26 januari 2022
Lees hier het laatste nieuws rondom het coronavirus en de maatregelen van Sportbedrijf Raalte/ Zwembad Tijenraan
Update 15 januari
Gelukkig gaan we steeds meer naar 'hoe het was'. Wat houden de nieuwe versoepelingen in?
- Vanaf 18 februari hoef je geen mondkapje meer te dragen en vervalt de 1,5 meter maatregel.
- Vanaf 25 februari vervalt de coronatoegangscontrole.
Update 26 januari
Fijn dat er weer nieuwe versoepelingen ingaan! Wat betekent dit voor jouw bezoek aan Sportcentrum Tijenraan?
- Het Sportcafé gaat weer open.
- Publiek is weer toegestaan op de tribunes.
Zwemlesouders mogen weer binnen wachten, in de horeca of op de tribune. En gelukkig, afzwemmen mag ook weer met publiek!
De volgende basisregels blijven gelden:
- Het dragen van een mondkapje blijft verplicht voor iedereen vanaf 13 jaar.
- Vanaf 18 jaar blijft naast een mondkapje, ook het coronatoegangsbewijs en ID-bewijs gelden.
- Houd 1,5 meter afstand van elkaar. Dit hoeft niet tijdens het sporten.
- Blijf thuis bij klachten.
Update 15 januari
We mogen weer meer bijdragen aan een gezondere samenleving met sport en bewegen en daar zijn we blij om! Hoewel de ontwikkeling van alle besmettingscijfers uiteraard wel naleving van bepaalde regels betekent. Hieronder lees je wat de aangekondigde versoepelingen op 14 januari, concreet inhouden:
Algemeen
- Vanaf zaterdag 15 januari mogen we vrijwel alle activiteiten weer starten!
- Het dragen van een mondkapje is verplicht voor iedereen vanaf 13 jaar. Vanaf 18 jaar blijft naast een mondkapje, ook het coronatoegangsbewijs en ID-bewijs gelden
- Graag een wegwerp mondkapje gebruiken (type 2 heeft de voorkeur)
- Het mondkapje mag af in het ‘natte gedeelte’ van het zwembad
- Tribunes zijn nog gesloten voor publiek (zowel zwembad als sporthal)
- Reservering is niet nodig (graag wel reserveren voor recreatief zwemmen alléén op de woensdag, school van de week en discozwemmen)
- De horeca is nog gesloten
- Reguliere roosters zijn per direct van toepassing (te bekijken onder openingstijden – downloads onderaan de pagina)
- Houd 1,5 meter afstand van elkaar. Dit hoeft niet tijdens het zwemmen
- Blijf thuis bij klachten
Zwembad
Er kan weer vrij gezwommen worden. Reservering is niet nodig gelet op de basisregel 1 persoon per 1,5 meter afstand. Zondag 16 januari is recreatief zwemmen weer mogelijk en start het banenzwemmen om 9.00 uur. We maken in deze fase nog wel uitzonderingen voor een aantal onderdelen waarbij de 1,5 meter afstand vrijwel niet te borgen is (dementie, volwassenzwemles, zwemmen voor statushouders en dameszwemmen op zaterdag). Verenigingen mogen het zwembad weer gebruiken voor eigen leden (geen competities tussen verenigingen). Vanaf maandag volgen we de 'normale' programmering weer en vinden zwemlessen, doelgroepactiviteiten en banenzwemmen weer volgens regulier rooster plaats.
Kleedkamers, douches, whirlpool zijn geopend.
Zwemlessen
- Zwemlessen weer volgens reguliere tijden van 45 minuten en niet meer de verkorte variant
- Tribunes zijn nog gesloten voor publiek en horeca is nog gesloten
- Na zwembadbezoek of brengen van je kind voor zwemles is dus het verzoek om het sportcentrum direct te verlaten
Sporthallen
Verenigingen kunnen vanaf zaterdag 15 januari weer volgens gemaakte reserveringen gebruik maken van sporthallen. Dat mag alleen voor eigen leden (geen competities tussen verenigingen).
Gezondheidscentrum
Behandelkamers en de sportstudio zijn weer normaal opengesteld.
Toegangscontrole
De toegangscontrole op het coronatoegangsbewijs wordt onverminderd toegepast.
Bekende coronamaatregelen
- Graag aandacht voor de bekende coronamaatregelen: laat je testen bij klachten en blijf thuis, houd buiten het bad in het sportcentrum 1,5 meter afstand tot andere klanten en personeel, draag een mondkapje in de algemene ruimte van het sportcentrum
- Voor bezoekers van 18 jaar en ouder blijft het coronatoegangsbewijs gelden als voorwaarde om binnen te komen. We hebben daar veel vragen over gehad, de aanwijzing van zowel landelijke als lokale overheid geldt voor het sportcentrum onverkort
- We volgen in onze openstelling het protocol Verantwoord zwemmen dat vanuit de zwembadbranche is opgesteld
Abonnementen
- Gedurende de sluiting zijn de geldigheid van meerbadenkaarten en jaarabonnementen bevroren. Deze zullen nu weer worden geactiveerd
- De maandelijkse incasso voor abonnementen starten we eind januari op
We zijn natuurlijk blij met dat we weer meer vrij mogen bewegen! Laten we er met ons allen voor zorgen, dat dit mogelijk blijft door zoveel afstand te blijven houden en de mondkapjes op doen, daar waar nodig.
Handig overzicht: sporten tijdens de lockdown
Bekijk hieronder het schema van het RIVM om te kunnen blijven sporten.